12 страв на Святвечір

SMAKplus > Статті > Кухонні звичаї > 12 страв на Святвечір
Перегляди:8024

Святкова вечеря на Святвечір завершує піст перед Різдвом. Традиційно меню на Святий Вечір складають 12 пісних страв.
Меню урочистої вечері на Святвечір мало не тільки багато регіональних особливостей, але й відрізнялося в залежності від достатку родини. Так у заможних родинах до 12 страв на Святий Вечір зараховували тільки гарячі страви, а такі закуски як гриби чи оселедці, та напої (узвар) ніхто не лічив.
Традиційно до обов’язкових страв на Святий Вечір входили кутя і узвар, а решта страв (з борошна, риби, грибів, овочів та олії) – довільно в залежності від достатку родини і вправності господині.
Ось кілька варіантів меню на Святвечір:

 1. Борщ чи борщик з вушками або Грибна юшка чи подекуди – Капусняк
 2. Вареники (з квасолею, картоплею чи квашеною капустою)
 3. Підлива з сушених грибів
 4. Голубці з картоплею чи голубці з рисом і грибами
 5. Оселедець (в олії, пряний, на яблуках, в медовому соусі)6. Риба смажена або Риба фарширована або Фарширована (надівана) щука
 6. Книш з гречаною кашею або Завиванець з квасолі або Тушкована капуста (з гречкою, з грибами чи з горохом)
 7. Салат з печериць чи підпеньок або Салат з грибочків і буряків або Салат з квасолі або Фаршировані печериці або Смажені гриби (лисички)
 8. Вушка до борщу
 9. Хліб (додатково в деяких регіонах печуть плетенку)
 10. Солоні пампушки з медом або Вареники з маком
 11. Узвар
 12. Кутя (фото і відео)

Дай, Боже, добрий вечір! Дай, Боже, здоров’я!

125 12 страв на Святвечір Святвечір, Святий Вечір, 12 страв, пісний, Різдво, Сочельник, Святой Вечер, 12 блюд, постный, Рождество, кутья SMAKplus.com uk Святкова вечеря на Святвечір завершує піст перед Різдвом. Традиційно меню на Святий Вечір складають 12 пісних страв.Меню урочистої вечері на Святвечір мало не тільки багато регіональних особливостей, але й відрізнялося в залежності від достатку родини. Так у заможних родинах до 12 страв на Святий Вечір зараховували тільки гарячі страви, а такі закуски як гриби чи оселедці, та напої (узвар) ніхто не лічив. Святкова вечеря на Святвечір завершує піст перед Різдвом. Традиційно меню на Святий Вечір складають 12 пісних страв.Меню урочистої вечері на Святвечір мало не тільки багато регіональних особливостей, але й відрізнялося в залежності від достатку родини. Так у заможних родинах до 12 страв на Святий Вечір зараховували тільки гарячі страви, а такі закуски як гриби чи оселедці, та напої (узвар) ніхто не лічив. 12 страв на Святвечір SMAKplus.com https://smakplus.com/favicon.ico 12 страв на Святвечір 12 страв на Святвечір https://smakplus.com/

2 thoughts on “12 страв на Святвечір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *