А для чого пророщувати, взагалі, робити які-небудь маніпуляції із зерном, крім, як просто його приготувати
і з’їсти? Виявляється, секрет у тому, що в насінині в момент проростання відбувається потужний сплеск біологічної активності, зернятко перетворюється на дивовижний скарб. Пророщена пшениця містить в 4 рази більше вітамінів і мінералів, ніж перед пророщуванням.
Відповідно, ті, хто урізноманітнюють свій раціон паростками, стають активнішими, помічають покращення вигляду волосся, шкіри і нігтів, гостроти зору, навіть пом’якшення негативних наслідків пережитих стресів. Пророщена пшениця – це їжа майбутнього, – так кажуть про паростки пшениці.
Пророщувати можна практично будь-яке насіння – злаки, бобові, олійні культури, лише пам’ятайте: якщо якісь небажані для вас речовини є в зернині, в паростку їх буде аж ніяк не менше. Наприклад, людям, які дотримуються безглютенової дієти і уникають пшеничного борошна (більше про це в статті про ґатунки борошна), не варто починати їсти і паростки пшениці – пророщена пшениця також містить глютен (клейковина). А от паростки гречки – на стіл, будь ласка: в них немає глютену, як немає його і в непророщеній гречці.
Отже, як проростити насіння?
Все дуже просто: придбати насіння (уважно – упевніться, що це насіння не було оброблене ніякою ‘хімією’ перед посадкою), промити його.
Велику плоску тарілку застелити чистою тканиною (можна використати, наприклад, бинт), зверху тонким шаром висипати насіння і все полити водою.
Тарілку з насінням залишити в напівтемному місці (головне, щоб не під прямим сонячним світлом і зернята завжди були вологі). Уся премудрість! Через 1-2 доби з’являться паростки – довжина 3-5 мм уже достатня для споживання.
Паростки можна змолоти і додавати до тіста при випіканні домашнього хліба, до перших страв чи просто так в сирому вигляді – по 1-2 стол. ложки на бутерброді або в салаті зі свіжих овочів.
Більше відео від SMAKPLUS: