Перейти до вмісту

Паростки пшениці – пророщена пшениця

  А для чого пророщувати, взагалі, робити які-небудь маніпуляції із зерном, крім, як просто його приготувати
  і з’їсти? Виявляється, секрет у тому, що в насінині в момент проростання відбувається потужний сплеск біологічної активності, зернятко перетворюється на дивовижний скарб. Пророщена пшениця містить в 4 рази більше вітамінів і мінералів, ніж перед пророщуванням.

  Відповідно, ті, хто урізноманітнюють свій раціон паростками, стають активнішими, помічають покращення вигляду волосся, шкіри і нігтів, гостроти зору, навіть пом’якшення негативних наслідків пережитих стресів. Пророщена пшениця – це їжа майбутнього, – так кажуть про паростки пшениці.

  Пророщувати можна практично будь-яке насіння – злаки, бобові, олійні культури, лише пам’ятайте: якщо якісь небажані для вас речовини є в зернині, в паростку їх буде аж ніяк не менше. Наприклад, людям, які дотримуються безглютенової дієти і уникають пшеничного борошна (більше про це в статті про ґатунки борошна), не варто починати їсти і паростки пшениці – пророщена пшениця також містить глютен (клейковина). А от паростки гречки – на стіл, будь ласка: в них немає глютену, як немає його і в непророщеній гречці.
  Отже, як проростити насіння?

  SMAKplus gallery Все дуже просто: придбати насіння (уважно – упевніться, що це насіння не було оброблене ніякою ‘хімією’ перед посадкою), промити його.

  SMAKplus gallery Велику плоску тарілку застелити чистою тканиною (можна використати, наприклад, бинт), зверху тонким шаром висипати насіння і все полити водою.

  SMAKplus gallery Тарілку з насінням залишити в напівтемному місці (головне, щоб не під прямим сонячним світлом і зернята завжди були вологі). Уся премудрість! Через 1-2 доби з’являться паростки – довжина 3-5 мм уже достатня для споживання.

  SMAKplus gallery Паростки можна змолоти і додавати до тіста при випіканні домашнього хліба, до перших страв чи просто так в сирому вигляді – по 1-2 стол. ложки на бутерброді або в салаті зі свіжих овочів.

  Більше відео від SMAKPLUS:

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *