Білий пшеничний хліб на заквасці без дріжджів

Білий пшеничний хліб на заквасці без дріжджів
Переглядів: 3983
Білий пшеничний хліб на заквасці без дріжджів 4.5 3983
Кухня: Час приготування: 630 ( 15 ) хв Кількість: 12 порцій
Білий хліб на натуральній заквасці (як приготувати закваску – дивіться в рецепті домашнього хліба на заквасці) – це ароматно, по-домашньому смачно, а без дріжджів – ще й здорОво.
Пшеничний білий хліб без дріжджів
Для тіста:
Борошно пшеничне вищого ґатунку600 г (3 і 3/4 склянки)
Закваска250 мл
Вода300 мл
Олія30 мл (2 стол. ложки)
Сіль15 г (1,5 чайн. ложки)
Цукор45 г (1,5 стол. ложки)
Щоб 'оживити' закваску:
Борошно пшеничне вищого ґатунку100 г (2/3 склянки)
Вода150 мл
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Щоб приготувати білий пшеничний хліб без дріжджів, насамперед слід ‘оживити’ закваску (як готується закваска для тіста – дивіться тут): підмішати до неї 100 г борошна, 150 мл води і залишити при кімнатній температурі. Через 1 год, коли закваска почне бродити, частину її (250 мл) використати до тіста, а решту знову сховати в холод.
Пшеничний білий хліб без дріжджів Якщо ви маєте хлібопічку, просто складіть усі інгредієнти – закваску, воду, борошно, олію і спеції – у форму для випічки і включіть замішування тіста без випікання (20 хв).
Пшеничний білий хліб без дріжджів Хлібопічка чудово підготує тісто, але якщо у вас немає цього пристрою, не переймайтесь: гладке, еластичне тісто можна замісити і вручну (подібно, як на вареники чи вушка (фото- і відео-рецепт дивіться тут).
Пшеничний білий хліб без дріжджів Готове тісто на білий пшеничний хліб залишити, аж поки воно втричі не збільшиться в об’ємі (у формі для випічки – аж поки тісто не підніметься майже до самого вершечку форми). На це може піти приблизно 8 годин – наприклад, ціла ніч.
Пшеничний білий хліб без дріжджів Потім хліб спекти. В хлібопічці – вибрати програму лише випікання без повторного замішування (інакше тісто впаде) і за допомогою таймера виставити час 1 год. У духовці ще простіше: пекти 1 год при температурі 180 градусів.
Пшеничний білий хліб без дріжджів Готовий білий пшеничний хліб вийняти із форми і, не краючи на скибки, залишити, аж поки не прохолоне.

Більше рецептів: домашній хліб на заквасціжитній хліб на заквасці, паска на сухих дріжджах, кекс Зебра.

 

Прокоментуй!
Білий хліб на натуральній заквасці (як приготувати закваску – дивіться...

Залишити відповідь

Пляцок (пиріг) з ревенем рекомендуємо: Пляцок (пиріг) з ревенем
Шашлик у маринаді з ківі рекомендуємо: Шашлик у маринаді з ківі