Домашня вуджена (копчена) або печена в духовці шинка

Домашня вуджена (копчена) або печена в духовці шинка
Переглядів: 22320
Домашня вуджена (копчена) або печена в духовці шинка 4.5 22320
Кухня: Час приготування: 4700 ( 20 ) хв Кількість: 8 порцій
Звичайно, якщо ви змалечку бачили, як ваші тато чи дідо вудять (коптять) м’ясиво, вам простіше. А якщо з таким помічним досвідом не склалось? Маючи на господарстві коптильню або, ще простіше, духовку, дотримуючись кількох простих правил, у вас вдасться гарна домашня шинка до свят.
Домашня шинка
Для маринаду:
Вода500 мл
Сіль30 г (1 стол. ложка)
Цукор5 г (1/2 чайн. ложки)
Гвоздика1 г (2 бутончики)
Кмин5 г (1 чайн. ложка)
Лавровий листок2 г (2-3 шт)
Перець духмяний горошок2 г (5 шт)
Перець чорний горошок2 г (5 шт)
Для страви:
Свинина1 кг (гарний прямокутний шмат, наприклад, шиї)
Домашня шинка Найперше закип’ятити 0.5 л води, вкинути спеції, дати покипіти хвилину і залишити вистигати. Холодним маринадом залити м’ясо і залишити, щоб шинка побула в маринаді (в емальованому, фарфоровому або скляному посуді) 3 дні в холодильнику. Мариноване м’ясо можна спекти в духовці (приблизно 1-1,2 год при температурі 200 градусів – див. приготування печені) або закоптити (див. наступний пункт).
Домашня шинка М’ясо туго-туго обмотати бинтом в кілька шарів – бинт буде своєрідним фільтром від кіптяви (щоб її не було, треба брати дрова не завологі і не засухі, не давати їм горіти, а лише тліти, утворюючи жар – такого ідеалу, погодьтесь, важко досягти). Далі розмістити шинку над димом (на решітці чи підвісити) і коптити. Чим довша труба, по якій рухається дим від вогнища до м’яса, тим більше часу треба – зазвичай, якщо труба має 1,5 м, то шинка буде готова через 5-6 год.
Домашня шинка Шинка готова, якщо всередині шматка температура досягає 70 градусів (найлегше це перевірити за допомогою спеціального кухонного термометра з голкою). Якщо такого термометра немає під руками, проштрикніть м’ясо ножем. Бачите рожевий сік – значить, шинка ще має вудитись, або, як варіант, допікатись у духовці.
Домашня шинка Коли печена чи вуджена (копчена) шинка буде вже готова, залиште її, щоб вистигла, аж тоді можна розгорнути. Шинку порізати тонкими скибочками впоперек волокон і смакувати з хроном, бурачками чи як вам до смаку.
Більше рецептів до свят: домашня ковбаса, паска на сухих дріжджах, росіл з домашньою локшиною, холодецьнадівана (фарширована) риба, сирник, маково-горіховий торт.

 

Корисні поради:М'ясо набуде гарного аромату, якщо покласти на тліючі дрова кропиву, лавровий листок, лушпиння цибулі, гілочку розмарину. Найкращі дрова для вудження - бук, дуб, вільха, ялівець і плодові - вишня, яблуня. Можна використовувати березові дрова, але без кори. Цілком непідходящими є сосна і ялина.
Прокоментуй!
Звичайно, якщо ви змалечку бачили, як ваші тато чи дідо...

Залишити відповідь

Пляцок (пиріг) з ревенем рекомендуємо: Пляцок (пиріг) з ревенем
Шашлик у маринаді з ківі рекомендуємо: Шашлик у маринаді з ківі