Яблучний пиріг Татен

Яблука 1.2 кг Цукор 250 г Масло 100 г Борошно пшеничне вищого ґатунку 200 г (1 і 1/4 склянки)Масло 100 г Цукор 25 г (1 стол. ложка)Сіль 2 г (1 дрібка)Вода 50 мл (3 стол. ложки)
Для начинки:
Яблука 1.2 кг
Цукор 250 г
Масло 100 г
Для тіста:
Борошно пшеничне вищого ґатунку 200 г (1 і 1/4 склянки)
Масло 100 г
Цукор 25 г (1 стол. ложка)
Сіль 2 г (1 дрібка)
Вода 50 мл (3 стол. ложки)
Views: 14084
Views: 4.6 14084

Часом на кухні щось йде ‘не так’. Наприклад, спечений яблучний пиріг випадково перевертається догори дриґом. Але сестри Татен, власниці готелю у Франції, з якими власне і трапився казус, не розгубились, запекли перевернутий яблучний пиріг під грилем – і так народився рецепт тепер уже знаменитого пирога Татен.

Приготування пісочного тіста не займе багато часу. Борошно, 1 стол. ложку цукру і сіль посікти зі 100 г масла на дрібні крихти (дуже зручно за допомогою кухонного комбайна – див. фото). Поступово підливаючи 50 мл холодної води, замісити тісто на яблучний пиріг.

Підготоване пісочне тісто на яблучний пиріг Татен накрити (або загорнути в харчову плівку) і залишити мінімум на 1 год у холодильнику. До речі, деякі визнані кондитери радять залишати тісто на більше часу – аж до 36 (!) год.

Яблука обібрати, покраяти на четвертинки, вибрати серединки з насінням. Щоб яблука не темніли, їх можна тримати у мисці з холодною водою – цю кухонну хитрість можна використовувати і для приготування штруделя та медівника.

Решту масла розтопити на пательні (ідеально – якщо потім у ній же можна буде пекти пиріг), додати цукор і гарно перемішати. Викласти четвертинки яблук (‘на бочок’, або опуклими місцями донизу) і тушкувати на середньому вогні 15-20 хв (рідина карамелізується і стає золотавою – але не темно-коричневою).

Тісто на яблучний пиріг Татен розкачати на круглу паляничку такого самого діаметра, як пательня з яблуками. Яблука, якщо потрібно, перекласти у жаростійку форму (її можна попередньо вистелити папером, фольгою або рукавом для запікання). Зверху викласти тісто (намотати на качалку, перенести і розмотати вже над яблуками). Випікати 30 хв при температурі 200 градусів.

Готовий пиріг накрити великою тарілкою і перевернути, форму обережно зняти. За потреби, яблука можна підрум’янити під грилем. Французький яблучний пиріг Татен можна подавати і в гарячому, і в холодному вигляді. Як додаток, приготуйте до пирога ванільний соус.

125 Яблучний пиріг Татен https://smakplus.com/wp-content/uploads/00134-tatin/03tatin-07.jpg яблучний пиріг, пиріг татен, рецепт пісочного тіста SMAKplus.com uk Часом на кухні щось йде 'не так'. Наприклад, спечений яблучний пиріг випадково перевертається догори дриґом. Але сестри Татен, власниці готелю у Франції, з якими власне і трапився казус, не розгубились, запекли перевернутий яблучний пиріг під грилем - і так народився рецепт тепер уже знаменитого пирога Татен. Часом на кухні щось йде 'не так'. Наприклад, спечений яблучний пиріг випадково перевертається догори дриґом. Але сестри Татен, власниці готелю у Франції, з якими власне і трапився казус, не розгубились, запекли перевернутий яблучний пиріг під грилем - і так народився рецепт тепер уже знаменитого пирога Татен. Яблучний пиріг Татен SMAKplus.com https://smakplus.com/favicon.ico Яблучний пиріг Татен Яблучний пиріг Татен https://smakplus.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *