Книш з начинкою з картоплі і гречки

Картопля 1 кг Гречка 300 г Цибуля 350 г (4-5 шт)Білок 2 шт Олія 100 мл Вода 1.5 л Сіль 20 г (2 чайн. ложки)Борошно пшеничне вищого ґатунку 320 г (2 склянки)Масло 150 г (холодне, шматочками)Жовток 2 шт Цукор 25 г (1 стол. ложка)Сіль 10 г (1 чайн. ложка)Дріжджі сухі 5 г (1 чайн. ложка)Вода 100 мл (дуже холодна)
Для начинки:
Картопля 1 кг
Гречка 300 г
Цибуля 350 г (4-5 шт)
Білок 2 шт
Олія 100 мл
Вода 1.5 л
Сіль 20 г (2 чайн. ложки)
Для тіста:
Борошно пшеничне вищого ґатунку 320 г (2 склянки)
Масло 150 г (холодне, шматочками)
Жовток 2 шт
Цукор 25 г (1 стол. ложка)
Сіль 10 г (1 чайн. ложка)
Дріжджі сухі 5 г (1 чайн. ложка)
Вода 100 мл (дуже холодна)
Views: 12995
Views: 4.6 12995

Книш з картоплі і гречки – це традиційний пиріг з начинкою. ‘Ми вас, книші, поважаємо, як є в що, вмочаємо, а ні – то вибачаємо’ – так говорить про цю прадавню страву українська приказка. Замінивши старовинну піч на сучасну духовку, використовуючи електричну м’ясорубку і міксер (тим самим у рази пришвидшивши і полегшивши приготування) – як і наші бабусі, печемо традиційні українські книші!

Білки відділити від жовтків. Білки збити на піну і на часинку покласти в холодильник. Тим самим міксером (вінчики можна не мити!) жовтки розтерти з цукром до побіління, далі підмішати до жовткової маси 100 мл холодної води.

Для листкового тіста на книш змішати борошно з дріжджами і сіллю. Борошняну суміш, жовткову масу і масло перемолоти на м’ясорубці, вкидаючи по черзі по 1 стол. ложці цих трьох компонентів. Потім перемолоти ще раз, тісто на книш накрити і покласти на 1 год в холодильник. Маленькі часточки масла згодом при випіканні розтануть, і ми отримаємо структуру листкового тіста.

Картоплю на начинку обібрати, залити 1,5 л холодної води (використайте велику каструлю, щоб потім у ній же змішати усі інгредієнти начинки) і зварити до готовності. За той час цибулю обібрати, покраяти на грубі кусники і підсмажити на олії, потім зняти з вогню. Зварену картоплю вийняти ложкою з каструлі (вивар не виливати!), покласти до цибулі і дати овочам трохи охолонути.

Гречку на начинку книша зварити у виварі з картоплі до готовності. Картоплю з цибулею перемолоти на м’ясорубці (якщо на шнеку та інших деталях залишились часточки тіста, не переймайтесь: воно не зіпсує смаку готової страви). Для начинки книша з’єднати гречку, мелену картоплю з цибулею і білки, посолити, ретельно перемішати.

Тісто на книш поділити на дві частини: більшу викласти у форму, розподілити по дні і сформувати високий бортик. Тісто поколоти виделкою, зверху викласти теплу начинку і розрівняти, щоб начинка повністю закрила дно. Меншу частину листкового тіста тонко розкачати, обережно перенести і викласти на начинку книша. Краї листкового тіста зімкнути і притиснути один до одного за допомогою виделки. Верхнє тісто також поколоти.

Книш з картоплі і гречки пекти 30 хв при температурі 200 градусів. Потім вимкнути і залишити в гарячій духовці ще на півгодини. Готовий книш смакує з мачанкою, по-святковому – грибною підливою, запеченим м’ясом чи рибою-“полонянкою”. Якщо страва залишилась на наступний день (таке буває нечасто 🙂 ), шматки книша з начинкою з картоплі і гречки можна розігріти на сковороді на олії.

125 Книш з начинкою з картоплі і гречки https://smakplus.com/wp-content/uploads/00126-knysh-z-kartopleu-i-hrechkou/02knysh-08.jpg книш, книш з картоплі, книш з гречки, з листкового тіста SMAKplus.com uk Книш - це пиріг з начинкою. "Ми вас, книші, поважаємо, як є в що, вмочаємо, а ні - то вибачаємо" - так говорить про цю прадавню страву українська приказка. Книш - це пиріг з начинкою. "Ми вас, книші, поважаємо, як є в що, вмочаємо, а ні - то вибачаємо" - так говорить про цю прадавню страву українська приказка. Книш з начинкою з картоплі і гречки SMAKplus.com https://smakplus.com/favicon.ico Книш з начинкою з картоплі і гречки Книш з начинкою з картоплі і гречки https://smakplus.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *