Кутя на Різдво – Рецепт куті – Як варити кутю

Пшениця (кутя) 450 г (0,5 л)Мак 150 г (1 склянка)Волоські горіхи 150 г (1 склянка)Мед 200 г (3-5 стол. ложок)Вода 2 л (усього 4,5 л, решта відцідиться )
Для страви:
Пшениця (кутя) 450 г (0,5 л)
Мак 150 г (1 склянка)
Волоські горіхи 150 г (1 склянка)
Мед 200 г (3-5 стол. ложок)
Вода 2 л (усього 4,5 л, решта відцідиться )
Views: 10217
Views: 4.5 10217

Усе геніальне – просте! Гарно зварена пшениця, втертий мак, порізані горіхи, пахнючий мед – і будьте певні, ваша кутя на Різдво обов’язково вдасться! Спробуйте, адже цей рецепт куті дуже простий, і навіть не дуже досвідчена господиня зможе зварити кутю на Святвечір.

Пшеницю на кутю залити 2 л холодної води у великій (не менше 5 л) каструлі і залишити, щоб кутя (пшениця) простояла 8-10 годин при кімнатній температурі (зручно залишити на ніч).

Пшеницю перемішати, щоб підняти осад, і воду злити. Додати 1,5 л свіжої води, накрити і довести, щоб кутя закипіла. Як тільки закипить (обережно, ‘бігтиме’ через верх!), зменшити вогонь до мінімуму і залишити, щоб кутя варилась ще 1 годину.

Тимчасом, мак залити окропом, накрити і залишити на 1 год. За цей час пшениця звариться, її ще можна зняти з вогню і вкутати, наприклад, рушником, щоб ‘упріла’.

Воду з маку злити (повільно, щоб не вилити і макові зернятка). Далі втерти мак – можна традиційно, макогоном, або за допомогою блендера (обережно, може перегрітись!) чи м’ясорубки (перекрутити двічі).

Горіхи перебрати – щоб не зіпсувати кутю шматочком шкаралупи чи горіхової перетинки – і порізати на шматочки або розтовкти качалкою – хто як любить.

До звареної пшениці додати мак, горіхи і, куштуючи, мед (‘не передайте куті меду’!). Якщо ви звикли, щоб кутя на Різдво була рідша – долийте трохи перевареної води. Можна додати розинки, інжир і навіть шоколад – на ваш смак і фантазію.

А ось рецепт куті  – головної страви Святого вечора – на відео.


Інші рецепти Святвечірнього меню на сайті:
борщ з вушками (рецепт з фото і відео)
пісна підлива з сушених грибів
пісні голубці з картоплею
фарширована риба
книш з гречаною кашею
домашній хліб
узвар із сухофруктів

125 Кутя на Різдво – Рецепт куті – Як варити кутю https://smakplus.com/wp-content/uploads/00180-kutia/03kutia-07.JPG кутя, кутя на різдво, рецепт куті, як варити кутю, кутья, кутья на рождество, рецепт кутьи, как варить кутью SMAKplus.com uk Усе геніальне - просте! Гарно зварена пшениця, втертий мак, порізані горіхи, пахнючий мед - і будьте певні, ваша кутя на Різдво обов'язково вдасться! Спробуйте, адже цей рецепт куті дуже простий, і навіть не дуже досвідчена господиня зможе зварити кутю на Святвечір. Усе геніальне - просте! Гарно зварена пшениця, втертий мак, порізані горіхи, пахнючий мед - і будьте певні, ваша кутя на Різдво обов'язково вдасться! Спробуйте, адже цей рецепт куті дуже простий, і навіть не дуже досвідчена господиня зможе зварити кутю на Святвечір. Кутя на Різдво – Рецепт куті – Як варити кутю SMAKplus.com https://smakplus.com/favicon.ico Кутя на Різдво – Рецепт куті – Як варити кутю Кутя на Різдво – Рецепт куті – Як варити кутю https://smakplus.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *