Український борщ з галушками

Український борщ з галушками
Рецепти з фото > Перші страви > Український борщ з галушками
Переглядів: 1157
Український борщ з галушками 4.5 1157
Кухня: Час приготування: 60 ( 50 ) хв Кількість: 18 порцій
Про справжній український борщ з галушками: ‘Не поцурайтесь хліба-солі, Борщу скоштуйте, галушок; Годуйтесь, кушайте доволі, А там з труда до подушок’. Безперечно, описуючи той український дзен, Котляревський, як істинний полтавець, мав на увазі не будь-який борщ, а український борщ з галушками, який варять на його рідній Полтавщині.
Полтавський борщ
Для борщу:
Сало300 г
Буряки800 г (4-5 шт)
Морква200 г
Цибуля200 г
Картопля300 г (2-3 картоплини)
Консервований горошок200 г (1 склянка)
Капуста білоголова300 г (1/4 головки)
Кріп100 г (1 пучок)
Часник15 г (2-3 зубчики)
Вода3.5 л
Буряковий квас250 мл (1 склянка)
Сіль30 г (1 стол. ложка)
Цукор5 г (1/2 чайн. ложки)
Для галушок:
Борошно гречане100 г (4 стол. ложки)
Вода150 мл (окріп)
Яйце2 шт
Для окропу:
Вода3 л
Сіль30 г (1 стол. ложка)
Полтавський борщ Спочатку сало треба розтовкти у ступці (традиційний метод) або перемолоти на м’ясорубці (сучасний метод) або покраяти на шматочки – український борщ з галушками буде однаково смачним. Сало витопити на смалець на малому вогні – зручно одразу ж у 5-6 літровій каструлі, в якій будемо варити борщ.
Полтавський борщ Поки сало на справжній український борщ з галушками топиться, обібрати овочі. Моркву потерти на грубій терці, цибулю тонко пошаткувати. Підготовані моркву і цибулю вкинути до сала і смажити, помішуючи, 2-3 хв. Далі овочі з витопленим салом залити водою (приблизно 3,5 л, не більше 3/4 об’єму каструлі) і довести до кипіння.
Полтавський борщ Тимчасом картоплю покраяти кубиками, капусту тонко пошаткувати. Коли юшка на український борщ з галушками закипить, вкинути картоплю, капусту і горошок. Каструлю накрити, юшку знову довести до кипіння, зменшити вогонь і варити 15-20 хвилин.
Полтавський борщ Далі буряк (без шкірки) потерти на терці просто в сковороду, в якій будемо готувати заправку на полтавський борщ. Долити до тертого буряку 150-200 мл юшки з каструлі. Буряк тушкувати, помішуючи,
5 хв, потім посолити, долити буряковий квас (що робити, якщо немає квасу – див. корисну пораду), довести до кипіння і зняти з вогню.
Полтавський борщ Насамкінець додати тушкованого буряку до юшки, приправити цукром, січеним часником до смаку, український борщ з галушками довести до кипіння і одразу ж зняти з вогню (інакше борщ втратить свій насичений колір).
Полтавський борщ Окремо приготувати галушки. Половину гречаного борошна залити 150 мл окропу і гарно перемішати. Коли маса трохи охолоне, підмішати яйця і решту гречаного борошна. Довести до кипіння 3 л води.
Полтавський борщ З гречаного тіста сформувати маленькі галушки, завбільшки, як волоський горіх кожна. Окріп посолити (1 стол. ложка солі), вкинути гречані галушки, одразу ж помішати (подібно, як вареники чи вушка). Далі дочекатись, поки вода знову закипить, ще раз помішати і варити галушки на середньому вогні протягом 30 хвилин.
Полтавський борщ Справжній український борщ з галушками подавати, вкинувши до кожної тарілки ложечку сметани, гречані галушки і посічену зелень.

Більше рецептів: білий борщ із квашених буряків, зелений борщ, львівський борщ.

Український борщ з галушками https://smakplus.com/wp-content/gallery/00208-poltavsky-borshch/01polborsh10.JPG Array SMAKplus.com uk Український борщ з галушками Український борщ з галушками SMAKplus.com https://smakplus.com/favico.ico
(+) Додаткова інфо: калорії, ціни і ін.(для зареєстрованих користувачів)
Будь ласка, зареєструйтесь, щоб мати доступ до контенту
Вага всього / на порцію9590 г530 г
Вартість продуктів всього / на порцію (орієнтовна)129.34 грн7.19 грн
Поживна (харчова) цінність на 100 г:
КалорійністьБілкиЖириВуглеводи
28 ккал (низька)1 г1.6 г3.3 г

Залишити відповідь

Сальморехо – холодний суп з помідорів рекомендуємо: Сальморехо – холодний суп з помідорів
Овочевий суп-пюре з гарбуза і кукурудзи рекомендуємо: Овочевий суп-пюре з гарбуза і кукурудзи
Юшка з риби (уха чи юха) – рибний суп рекомендуємо: Юшка з риби (уха чи юха) – рибний суп