Саморобний твердий домашній сир

Саморобний твердий домашній сир
Переглядів: 13413
Саморобний твердий домашній сир 4.5 13413
Кухня: Час приготування: 30 ( 30 ) хв Кількість: 6 порцій
Півгодини – і з м’якого білого ‘сільського’ кисломолочного сиру робиться твердий домашній сир – кладіть на бутерброди, додавайте в салати чи посипайте макарони – як вам завгодно. Із кілограма кисломолочного сиру виходить близько 600 г саморобного твердого плюс впевненість, що ви їсте тільки те, що самі поклали у ваш домашній твердий сир.
Саморобний сир
Для страви:
Сир кисломолочний1 кг
Молоко1 л
Масло100 г
Яйце1 шт
Сіль10 г (1 чайн. ложка)
Сода5 г (1 чайн. ложка)
Саморобний сир Сир, постійно помішуючи, зварити в молоці (5 хв після закипання). Важливо: для помішування найкраще використовувати дерев’яну лопатку-копистку, бо вона, на відміну від округлої ложки, добре відчищає сир від дна каструлі – а він так і норовитиме прикипіти.
Саморобний сир Далі сир відкинути на друшляк, вистелений шматком чистого полотна. Дати сироватці гарненько стекти (сироватку можна пізніше використати замість води для тіста на вареники чи на хліб). Чим краще стече сироватка, тим твердішим буде ваш домашній сир.
Саморобний сир Повернувши сир назад до каструлі, підмішати масло, яйце, сіль і, постійно розтираючи, тримати на малому вогні ще 2-3 хв. Насамкінець додати соду (маса на домашній твердий сир одразу збільшиться в об’ємі) і ще раз тут же, на вогні, гарненько вимісити.
Саморобний сир Готовий саморобний сир перекласти у форму відповідного розміру (пластикову, щоб твердий сир пізніше відчепився від стінок або будь-яку іншу – тоді її краще перед цим вистелити, наприклад, папером для випікання).
Саморобний сир Саморобний твердий домашній сир залишити на холоді, аж поки повністю вистигне, а далі – частуйтеся на здоров’я! Більше рецептів: домашня ковбаса, саморобна копчена або печена шинка, салат із сирків, спагеті болоньєзе.

 

Корисні поради:На останньому етапі приготування до сиру можна підмішати кмин, паприку або січену зелень за вашим смаком.
Прокоментуй!
Півгодини – і з м’якого білого ‘сільського’ кисломолочного сиру робиться твердий...

Залишити відповідь

Пляцок (пиріг) з ревенем рекомендуємо: Пляцок (пиріг) з ревенем
Шашлик у маринаді з ківі рекомендуємо: Шашлик у маринаді з ківі