Вареники з сиром – Пироги з сиром

Сир кисломолочний 400 г (плюс 1 яйце або 1 чайн. ложку манки)Сіль 2 г (1 дрібка)Сіль 30 г (1 стол. ложка)Борошно пшеничне вищого ґатунку 300 г (2 неповні склянки)Яйце 1 шт Вода 100 мл Сіль 2 г (1 дрібка)
Для начинки:
Сир кисломолочний 400 г (плюс 1 яйце або 1 чайн. ложку манки)
Сіль 2 г (1 дрібка)
Для окропу:
Сіль 30 г (1 стол. ложка)
Для тіста:
Борошно пшеничне вищого ґатунку 300 г (2 неповні склянки)
Яйце 1 шт
Вода 100 мл
Сіль 2 г (1 дрібка)
Views: 8698
Views: 4.5 8698

Тісто на білі ‘панські’ вареники з сиром готується з борошна вищого ґатунку, а на темні ‘господарські’ – з борошна грубого помелу. За цим рецептом вареників з цієї кількості тіста можна зробити 30-60 вареників з сиром чи пирогів з сиром (більших за розміром чи менших). Цікаво, що на менші вареники треба менше начинки, ніж на більші. Отже, маленькі вареники мають більше тіста, а великі – начинки. Висновки робіть самі 🙂 .

З 280 г борошна, яйця, дрібки солі і 100 мл холодної води замісити гладке тісто (якщо є можливість, скористайтесь хлібопічкою або кухонним комбайном). Приготувати начинку на вареники (пироги): сир трохи посолити, якщо надто сухий – додати яйце, надто м’який – 1 чайн. ложку манки і ретельно перемішати.

Робочу поверхню притрусити рештою борошна, викласти тісто і розрізати його спочатку на 4 довгі ‘ковбаски’, а потім кожну – на 10-12 однакових шматочків. Тим часом у велику каструлю набрати 3,5-4 л води і поставити кип’ятитись.

Зі шматочків тіста сформувати кульки на вареники (пироги), обкачати їх у борошні і скласти до поліетиленового пакета (придатного для зберігання харчових продуктів, звичайно) – так тісто не пересихатиме. Час від часу, щоб кульки на вареники (пироги) не зліплювались докупи, пакет можна трохи потрусити.

Кульки з тіста розкачати на круглі палянички товщиною 2 мм (пальцями, качалкою чи скористатись машинкою для виготовлення макаронів). На кожну паляничку викласти приблизно по 1/2 чайн. ложки сирної начинки, кружечок скласти навпіл, краї тіста зліпити. Вареники (пироги) з сиром викласти на притрушену борошном робочу поверхню.

Коли вода закипить, вкинути 1 стол. ложку солі, потім вареники (пироги) з сиром. Одразу перемішати, щоб не пристали до дна. Після того, як вареники (пироги) спливуть на поверхню, варити їх ще 3 хв, згодом вареники (пироги) витягти на сито і промити холодною водою.

Вареники (пироги) з сиром можна полити маслом, сметаною, мачанкою, грибною чи іншою підливою за смаком.

 

125 Вареники з сиром – Пироги з сиром https://smakplus.com/wp-content/uploads/00053-varenyky-z-syrom/02varenyky-07.jpg вареники, вареники з сиром, пироги з сиром, тісто на вареники, рецепт вареників SMAKplus.com uk Тісто на білі 'панські' вареники з сиром готується з борошна вищого ґатунку, а на темні 'господарські' - з борошна грубого помелу. За цим рецептом вареників з цієї кількості тіста можна зробити 30-60 вареників з сиром чи пирогів з сиром (більших за розміром чи менших). Тісто на білі 'панські' вареники з сиром готується з борошна вищого ґатунку, а на темні 'господарські' - з борошна грубого помелу. За цим рецептом вареників з цієї кількості тіста можна зробити 30-60 вареників з сиром чи пирогів з сиром (більших за розміром чи менших). Вареники з сиром – Пироги з сиром SMAKplus.com https://smakplus.com/favicon.ico Вареники з сиром – Пироги з сиром Вареники з сиром – Пироги з сиром https://smakplus.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *