Юшка з риби – рибна уха (юха)

Юшка з риби – рибна уха (юха)
Переглядів: 3270
Юшка з риби – рибна уха (юха) 4.5 3270
Кухня: Час приготування: 90 ( 45 ) хв Кількість: 8 порцій
Стародавня українська страва, слово ‘юшка’ живе в нашій мові ще з трипільських часів – отже, українці знали, як варити юшку, ще 7 тис. років тому! Зі щуки, судака або окуня – будь-яка з цих хижих риб якнайкраще годиться для приготування юшки, бо майже не має дрібних кісточок.
Юшка з риби
Для страви:
Окунь1 кг (4-5 цілих рибин)
Цибуля150 г
Морква150 г
Петрушка сушена10 г (2-3 корінці)
Вода2 л
Горілка15 мл (1 стол. ложка)
Сіль15 г (0,5 стол. ложки)
Перець духмяний горошок2 г (3-4 шт)
Лавровий листок2 г (2-3 шт.)
Вершки100 мл (за бажанням)
Юшка з риби Овочі обібрати (якщо на цибулі залишити останній шар лушпиння – юшка матиме гарний бурштиновий колір). Закип’ятити 2-2,5 л води, вкинути цілі овочі і варити 20 хв. Тоді посолити і вкинути решту приправ. Тимчасом рибини вительбушити, з голів прибрати зябра і очі, рибу з лускою гарно промити.
Юшка з риби Аж тепер додати рибини із головами і лускою – це старовинний секрет приготування риби, але тільки прісноводної! – коли луску не викидають, бо з неї у вивар переходять цінні смакові додатки, 100% натуральні поліпшувачі смаку. Дати закипіти, зменшити вогонь до мінімуму і варити 15 хв на дуже повільному вогні.
Юшка з риби Юшку з рибою процідити через дрібне сито. Моркву потерти на грубій терці. Рибу перебрати, залишити лише чисте філе якомога грубшими шматочками. Моркву і риб’яче філе разом із процідженою юшкою покласти знову на вогонь і довести до кипіння – але не кип’ятити.
Юшка з риби За хвильку до ‘ось-ось вже забулькає’ долити до юшки столову ложку горілки, дочекатись поки таки забулькає – і одразу ж зняти з вогню. Можна насамкінець ще долити до юшки 100 мл рідких 18% вершків – але то за бажанням. Подавати юшку з риби із січеним кропом, зеленню петрушки, базиліком чи будь-чим іншим до смаку. За таким самим рецептом можна готувати юшку на природі – тільки заздалегідь почистити рибу від луски (луску зібрати!) і відділити філе від костей. Зварити овочі з костями, головами і риб’ячою лускою, тоді вивар процідити, а вже у готовій юшці зварити філе. І не забудьте про зелень і спеції!

Більше рецептів пісних перших страв: квасолевий суп із домашньою локшиною, капусняк, помідорова зупа, грибна юшка.

Прокоментуй!
Стародавня українська страва, слово ‘юшка’ живе в нашій мові ще з...

Залишити відповідь

Пиріг зі святкових залишків рекомендуємо: Пиріг зі святкових залишків
Шашлик у маринаді з ківі рекомендуємо: Шашлик у маринаді з ківі