Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці

Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці
Рецепти з фото > Десерти та випічка > Випічка > Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці
Переглядів: 12167
Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці 4.5 12167
Кухня: Час приготування: 540 ( 10 ) хв Кількість: 8 порцій
Житнє борошно якнайнижчого ґатунку (чим нижчий ґатунок борошна, тим вищі його поживні якості), відсутність дріжджів (багато дослідників вважають їх шкідливими), простота випікання завдяки хлібопічці – це і є найпростіший рецепт хліба на заквасці … Домашній житній хліб – легко, смачно і надзвичайно корисно!
Житній бездріжджовий хліб на заквасці
Для тіста:
Борошно житнє320 г (2 склянки)
Борошно пшеничне вищого ґатунку230 г (1,5 склянки)
Солод житній40 г (2,5 стол. ложки)
Сіль15 г (1,5 чайн. ложки)
Цукор50 г (2 стол. ложки)
Закваска250 мл
Олія30 мл (2 стол. ложки)
Вода250 мл (з них 100 мл - гаряча вода, окріп)
Щоб 'оживити' закваску:
Борошно пшеничне вищого ґатунку100 г (2/3 склянки)
Вода150 мл
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Заздалегідь приготовану закваску (рецепт, як приготувати закваску, дивитись тут) дістати з холодильника, ‘оживити’ – підмішати 100 г борошна, 150 мл літеплої води і залишити при кімнатній температурі. Через 1 год, коли закваска почне бродити, частину її (250 мл) використати до тіста, а решту знову сховати в холод.
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Щоб приготувати домашній житній хліб, солод залити 100 мл окропу, перемішати. У форму для випічки встановити лопатку для замішування, потім скласти інгредієнти (спочатку сухі: борошно житнє і пшеничне, сіль, цукор, далі ‘мокрі’: підготовані закваску і солод, олію і решту 150 мл води).
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Встановити форму для випічки хліба з відміряними інгредієнтами до хлібопічки, закрити кришку. В меню вибрати режим приготування дріжджового тіста (‘піца’, лише замішування, без випікання, 45 хв – виберіть опіції відповідно до моделі вашої хлібопічки).
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Підготоване тісто на домашній житній хліб залишити в хлібопічці на 6-8 год (наприклад, на ніч). Потім в меню вибрати режим випікання (без повторного замішування) і встановити час 55 хв. Спечений бездріжджовий хліб на заквасці вийняти з форми і залишити вистигати.
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Домашній житній хліб на заквасці можна приготувати і без хлібопічки: замісити тісто на хліб – рецепт хліба вже маєте, розігріти духовку до 200 градусів, вимкнути і покласти до неї форму з тістом. Залишити на 6-8 годин, потім тісто вийняти, духовку добре розігріти, знову покласти форму з тістом і пекти домашній житній хліб на заквасці 1 год при температурі 180 градусів.

Інший рецепт – рецепт хліба з білого борошна, або рецепт хліба без хлібопічки, також пропонуємо рецепт італійського хліба – чіабати.

Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці https://smakplus.com/wp-content/gallery/00168-zhytnij-khlib/03zhytkhlib-07.JPG Array SMAKplus.com uk Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці Домашній житній хліб – Рецепт хліба на заквасці SMAKplus.com https://smakplus.com/favico.ico
(+) Додаткова інфо: калорії, ціни і ін.(для зареєстрованих користувачів)
Будь ласка, зареєструйтесь, щоб мати доступ до контенту
Вага всього / на порцію1440 г180 г
Вартість продуктів всього / на порцію (орієнтовна)13.44 грн1.68 грн
Поживна (харчова) цінність на 100 г:
КалорійністьБілкиЖириВуглеводи
184 ккал (середня)5 г2.7 г34.8 г
Корисні поради:За бажанням, до тіста для смаку можна додати чайну ложку кмину або меленого коріандру, а цукор замінити на мед. Якщо ви хочете, щоб кмином була посипана лише скоринка, розподіліть його на підрослому тісті перед випіканням.
Категорія: Меню:

Коментарів: 3

    1. Рецепт закваски детально розписаний у переписі домашнього хліба з пшеничного борошна http://smakplus.com/recipes/domashnij-hlib-na-zakvastsi/. Приготування закваски забере Вам 3-4 дні, але, повірте, справа цього варта! Якщо виникнуть якісь труднощі, пишіть, спробуємо разом їх подолати 🙂

Залишити відповідь

Домашні вафлі рекомендуємо: Домашні вафлі
Рогалики з шоколадом – домашня випічка рекомендуємо: Рогалики з шоколадом – домашня випічка
Пшеничний домашній хліб на заквасці рекомендуємо: Пшеничний домашній хліб на заквасці