Бездріжджовий хліб на заквасці з житнього борошна (рецепт для хлібопічки)

Бездріжджовий хліб на заквасці з житнього борошна (рецепт для хлібопічки)
Переглядів: 11744
Бездріжджовий хліб на заквасці з житнього борошна (рецепт для хлібопічки) 4.5 11744
Кухня: Час приготування: 540 ( 10 ) хв Кількість: 8 порцій
Житнє борошно якнайнижчого ґатунку (чим нижчий ґатунок борошна, тим вищі його поживні якості), відсутність дріжджів (багато дослідників вважають їх шкідливими), простота випікання завдяки хлібопічці… Бездріжджовий хліб на заквасці з житнього борошна – легко, смачно і надзвичайно корисно!
Житній бездріжджовий хліб на заквасці
Для тіста:
Борошно житнє320 г (2 склянки)
Борошно пшеничне вищого ґатунку230 г (1,5 склянки)
Солод житній40 г (2,5 стол. ложки)
Сіль15 г (1,5 чайн. ложки)
Цукор50 г (2 стол. ложки)
Закваска250 мл
Олія30 мл (2 стол. ложки)
Вода250 мл (з них 100 мл - гаряча вода, окріп)
Щоб 'оживити' закваску:
Борошно пшеничне вищого ґатунку100 г (2/3 склянки)
Вода150 мл
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Заздалегідь приготовану закваску (рецепт дивитись тут) дістати з холодильника, ‘оживити’ – підмішати 100 г борошна, 150 мл літеплої води і залишити при кімнатній температурі. Через 1 год, коли закваска почне бродити, частину її (250 мл) використати до тіста, а решту знову сховати в холод.
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Щоб приготувати бездріжджовий хліб на заквасці, солод залити 100 мл окропу, перемішати. У форму для випічки встановити лопатку для замішування, потім скласти інгредієнти (спочатку сухі: борошно житнє і пшеничне, сіль, цукор, далі ‘мокрі’: підготовані закваску і солод, олію і решту 150 мл води).
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Встановити форму для випічки хліба з відміряними інгредієнтами до хлібопічки, закрити кришку. В меню вибрати режим приготування дріжджового тіста (‘піца’, лише замішування, без випікання, 45 хв).
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Підготоване тісто залишити в хлібопічці на 6-8 год (наприклад, на ніч). Потім в меню вибрати режим випікання (без повторного замішування) і встановити час 55 хв. Спечений бездріжджовий хліб на заквасці вийняти з форми і залишити вистигати.
Житній бездріжджовий хліб на заквасці Бездріжджовий хліб на заквасці з житнього борошна можна приготувати і без хлібопічки: замісити тісто на хліб, розігріти духовку до 200 градусів, вимкнути і покласти до неї форму з тістом. Залишити на 6-8 годин, потім тісто вийняти, духовку добре розігріти, знову покласти форму з тістом і пекти бездріжджовий хліб на заквасці 1 год при температурі 180 градусів.
Корисні поради:За бажанням, до тіста для смаку можна додати чайну ложку кмину або меленого коріандру, а цукор замінити на мед. Якщо ви хочете, щоб кмином була посипана лише скоринка, розподіліть його на підрослому тісті перед випіканням.
3 коментарі
Житнє борошно якнайнижчого ґатунку (чим нижчий ґатунок борошна, тим вищі...

Коментарів: 3

    1. Рецепт закваски детально розписаний у переписі домашнього хліба з пшеничного борошна http://smakplus.com/recipes/domashnij-hlib-na-zakvastsi/. Приготування закваски забере Вам 3-4 дні, але, повірте, справа цього варта! Якщо виникнуть якісь труднощі, пишіть, спробуємо разом їх подолати 🙂

Залишити відповідь

Пляцок (пиріг) з ревенем рекомендуємо: Пляцок (пиріг) з ревенем
Шашлик у маринаді з ківі рекомендуємо: Шашлик у маринаді з ківі