Українська національна кухня

Українська національна кухня
Рецепти з фото > Статті > Кухонні звичаї > Українська національна кухня

Українська кухня має давню історію і славиться свою різноманітністю. Борщі і пампушки , паляниці і галушки, вареники і ковбаси, печеня і напої з фруктів і меду відомі далеко за межами України. Національна кулінарія нараховує сотні рецептів. Деякі страви мають багатовікову історію, як, наприклад, український борщ. Для більшості страв характерний складний набір компонентів (так, у борщі їх нараховується до 20), а також комбінування декількох способів теплової обробки продуктів (смаження, варіння, тушкування, запікання). Така технологія обумовлює неповторні смакові якості, аромат і соковитість страв української кухні.

Перші страви

Серед них по праву головне місце займає борщ, рецептура якого нараховує до 30 варіантів (зелений борщ зі щавлем, галицький білий борщ, полтавський на курячому бульйоні і з галушками, дніпровський зі смаженими линами та карасями, житомирський з в’яленими в’юнами та грибами, переяславський із ‘вушками’ та грибами та інші.). Також капусняк, розсольник, рибна юшка.

М’ясо

З м’ясних продуктів споживається в першу чергу свинина, потім – яловичина і птиця. М’ясо споживається в різному вигляді, але найчастіше смажене і тушковане. Популярні такі страви, як голубці, печеня по-домашньому, українські битки, шпигована часником і салом буженина, тушкована з капустою і салом свинина, крученики, завиванці, фарширована птиця. Особливо смачні страви з м’яса, що готуються в порційних горщиках. М’ясо часто використовується для приготування перших страв.

Риба

Улюблені страви – карась, запечений у сметані, тушкована риба, а зокрема щука тушкована з хроном, короп, тушкований з цибулею в сметані. Інші популярні національні страви з риби: судак, запечений із грибами і раками, рибні крученики, короп, фарширований грибами і гречаною кашею та інші.

Страви з борошна

Постійно присутні в українському меню найрізноманітніші борошняні страви: вареники, галушки, млинчики, налисники, крученики, бабки, кльоцки, деруни (драники), зрази. Популярні різні каші: пшоняна, гречана, гарбузова, каша з гречаного борошна, які їдять з молоком, сметаною чи соняшниковою олією із смаженою цибулею, мамалига, банош та інші. Широко представлені в українській кухні солодкі страви, для готування яких використовуються фрукти (наприклад, пиріжки з яблуками), мед, мак, горіхи тощо.

Напої

З напоїв для української кухні характерні молочні, особливо користується популярністю пряжене молоко та ряжанка. Одним з улюблених напоїв є також узвар – відвар із фруктів.

Алкогольні напої

Невід’ємним атрибутом святкового застілля є алкогольні напої – горілка, коньяки, вина, міцні настоянки. Багато рецептів алкогольних напоїв відомі українцям з давніх давен. Із великого різноманіття легендарних українських горілок особливо вирізняється медова горілка з перцем, у якій поєдналися суперечливі смаки, що втілюють багатогранність і непередбачуваність самого життя – гіркість перцю, медовий смак і запашний аромат диких трав.

Українська національна кухня https://smakplus.com/wp-content/gallery/00000-cuisine/ukr_kuhnya2.jpg Array SMAKplus.com uk Українська національна кухня Українська національна кухня SMAKplus.com https://smakplus.com/favico.ico

Залишити відповідь

Вареники з сиром – Пироги з сиром рекомендуємо: Вареники з сиром – Пироги з сиром
Галицька кухня рекомендуємо: Галицька кухня
Вареники волшебні рекомендуємо: Вареники волшебні