Як перевірити якість молока і сметани в домашніх умовах?

Як перевірити якість молока і сметани в домашніх умовах?
Рецепти з фото > Статті > Ідеї > Як перевірити якість молока і сметани в домашніх умовах?

Купуючи молоко і молочні продукти, будьте обережні: статистика свідчить, що вони – одні з найпопулярніших “жертв” різноманітних фальсифікацій. Причому це стосується як “базарних”, так і “магазинних” молокопродуктів.  Фальсифікатори бувають настільки винахідливими, що часом підробку можна розпізнати, лише провівши аналізи у спеціально обладнаних лабораторіях. Проте дещо можна виявити і в домашніх умовах.

Молочні продукти Найчастіше молоко розбавляють водою. Щоб перевірити це, налийте трохи молока у склянку. Нерозбавлене молоко залишає на стінках склянки чіткий білий слід (склянка зліва на фото), розбавлене молоко майже не залишає сліду, або слід має синюватий відтінок на стінках склянки (на фото справа).
Молочні продукти Крапніть дещицю молока на ніготь: нерозбавлене молоко утворює опуклу краплю, яка не розпливається. Ще один тест: крапля справжнього молока у склянці з водою долітає до дна і аж тоді розчиняється. Розбавлене молоко розчиниться ще дорогою до дна склянки.
Молочні продукти Справжня сметана – це по суті скислі вершки. Вкиньте ложечку сметани до окропу: справжня сметана розчиниться повністю, як масло (на фото зліва), зі сметани-підробки утворяться білі пластівці (на фото справа).
Молочні продукти Навіть найгустіша сметана влітку на повітрі рідне. Щоб створити видимість густоти, до сметани часто додають крохмаль. Ще зі школи пам’ятаємо, що крохмаль у поєднанні з йодом набуває сіро-фіолетового кольору (на фото справа). Будьте пильні, і приємних вам покупок, без жодних підробок і фальсифікацій!
Як перевірити якість молока і сметани в домашніх умовах? https://smakplus.com/wp-content/gallery/00043-thermometer/dairy-01.jpg Array SMAKplus.com uk Як перевірити якість молока і сметани в домашніх умовах? Як перевірити якість молока і сметани в домашніх умовах? SMAKplus.com https://smakplus.com/favico.ico

Залишити відповідь