Злаки, крупи, борошно

Злаки, крупи, борошно
Рецепти з фото > Статті > Цікавинки > Злаки, крупи, борошно

Усі знають, що злаки – це пшениця, ячмінь, просо. Але на полицях магазинів ці продукти мають трохи інші назви: ‘манка’, ‘проділ’, ‘пшоно’. Як розібратись, які крупи відповідають яким злакам?

Почнімо із пшениці: шліфоване ціле зерно, з якого лише зняли висівки (детальніше про різні частини зерна та їхнє значення в харчуванні тут) продають під написом ‘Кутя‘ на упаковці. І вариться із нього, відповідно, кутя :). Трохи дрібніша крупа, частково звільнена від висівок і зародків, називається пшеничною крупою. Її, як і кутю, перед приготуванням краще замочити на кілька годин. Різновидом пшеничної крупи є ‘Артек‘. Різницю між просто пшеничною крупою і ‘Артеком’ знають технологи, а на практиці її нема.  Ще одна ‘модна’ пшенична крупа – булгур. Для її виготовлення пшеницю спочатку пропарюють, а вже потім дроблять. Тож на її приготування потрібно менше часу і жодних попередніх замочувань. Ще сильніше очищена (так, щоб залишився сам ендосперм – калорійна, але ‘пуста’, бідна на корисні речовини, частина пшениці) і дрібно-дрібно посічена – манна крупа, або манка. Та сама манка, але у вигляді грудочок – це крупа кус-кус.  І, врешті-решт, зовсім дрібне – пшеничне борошно різних ґатунків (дивіться статтю про ґатунки борошна).

Рис буває в трьох варіантах – сам рис, нешліфований (ціла зернина, з  висівками – приготування тут) і шліфований (90% усього рису на полицях крамниць. Ці всі ‘арборіо’, ‘басматі’, ‘жасмин’ – круглі сорти кращі для різото, довгозернисті – для голубців, але по суті, готуються однакову кількість часу. Правда, серед них є пропарений рис (парбоілд – це те саме, але ‘модним’ іноземним словом) – готується трохи швидше). І третій вид – подрібнений рисовий проділ, вариться ще швидше.

З гречкою теж усе просто: є гречана крупа (світла необсмажена, дуже корисна, годиться для супів, начинки для книшів чи рулетів,  але розсипчатого гарніру з неї не приготуєш. Для останнього потрібна темна обсмажена гречка). Є гречаний проділ – як і рисовий, готується швидше, ніж гречана крупа. Є гречані пластівці – готові до вживання, бо це по суті зварене і висушене гречане зерно. І, нарешті, гречане борошно, з якого готують смачні млинчики.

Овес продається в таких видах: вівсяна крупа, яку треба варити, пластівці, які треба запарювати або які зовсім не потребують термічної обробки і вівсяне борошно, яке називається толокно.

На полицях магазинів є перлова і ячна крупи – це, насправді, один і той самий ячмінь – цілими шліфованими зернятами (перловка) або дрібною крупою.

З проса виготовляють пшоно – переважно шліфоване.

З кукурудзи (якщо не зважати на цілі зернята спеціальних сортів – для попкорну) виготовляють кукурудзяну крупу, різного ‘калібру’ (для баноша, наприклад, чим дрібніша, тим краща) і кукурудзяне борошно.

 

Злак Ціле зерно без висівок Подрібнене
зерно
Дуже дрібна або розплюснута крупа Борошно
Ячмінь Перлова крупа Ячна крупа
Просо Пшоно
Пшениця Кутя Пшенична крупа, «Артек», булгур Манка, кус-кус Пшеничне борошно
Рис Рис шліфований Рисовий проділ
Гречка Гречка Гречаний проділ Гречане борошно
Овес Вівсяна крупа Вівсяні пластівці Вівсяне толокно
Кукурудза Кукурудзяна крупа Кукурудзяне борошно
Злаки, крупи, борошно https://smakplus.com/wp-content/gallery/00043-thermometer/grain2.jpg Array SMAKplus.com uk Злаки, крупи, борошно Злаки, крупи, борошно SMAKplus.com https://smakplus.com/favico.ico

Залишити відповідь

Королівський сирник рекомендуємо: Королівський сирник
Грибна юшка – суп з грибів рекомендуємо: Грибна юшка – суп з грибів