Перейти до вмісту

Про органічні продукти та здорове харчування

    Захоплення українців швидкою їжею, на щастя, потроху згасає. Адже зараз модно вживати здорову їжу та пити очищену воду. Тому, ми дедалі частіше шукаємо на полицях магазинів органічні продукти харчування. Цікаво, а як визначити якість запропонованого асортименту товарів? І чим відрізняються новомодні органічні продукти від звичайних? Відповіді на ці та інші питання, як от як перевірити якість молочних продуктів, чи як визначити який ґатунок борошна вживати для здорового харчування – дотримання простих правил прямо впливає на якість нашого життя.

    Що таке органічні продукти харчування?

    Органічні продукти харчування – це сертифіковані, екологічно-чисті, безпечні, натуральні продукти з природнім терміном зберігання. Такі продукти виключать можливість використання ГМО компонентів, консервантів, ароматизаторів, пестицидів, барвників, стабілізаторів, покращувачів смаку, згущувачів.

     Чому варто харчуватися органічними продуктами?

    Органічні продукти:

    • не містять генетично модифікованих організмів та ГМО складників;

    • виготовляються без використання шкідливих технологій (хімічна консервація, ультразвукова обробка, атомне розщеплення, обробка фенолами, газація, радіаційна обробка), які часто застосовуються для виробництва звичайних продуктів харчування та продуктів з вмістом ГМО;

    • вирощуютьсябезвикористання хімічних добрив та іншої агрохімії, стимуляторів росту та гормонів;

    • не вирощуються поблизу промислових центрів;

    • відрізняються своїми смаковими властивостями та високою харчовою цінністю. Наприклад, органічне м’ясо є відмінним джерелом насичених амінокислот та здорових білків.

    • містять багато клітковини, вітамінів та мікроелементів.

    Як відрізнити органічні продукти від звичайних?

    У 2012 року в Україні набрав чинності закон «Про органічне виробництво». Згідно його норморганічною продукцією вважається та продукція, яка отримана в процесі ведення сертифікованого органічного виробництва,  відповідно до його вимог, правил та стандартів. Для того, щоб продукція отримала сертифікат від контролюючого органу, їй слід пройти ретельні перевірки, в ході яких виробник зобов’язаний довести, що:

    • ґрунти для випасу худоби або вирощування овочів та фруктів є екологічно чистими;

    • насіння сертифіковане;

    • методи боротьби з небажаною рослинністю та шкідниками не є хімічними;

    • консерванти є натуральними, не модифікованими;

    • упаковка продукту безпечна для навколишнього середовища.

    Не всі українські споживачі готові купувати органічні продукти харчування, які зазвичай  на 20-30 % дорожчі ніж звичайні продукти. І не тому, що ми не цінуємо власне здоров’я, а з тієї причини, що ми не на 100 % впевнені у їхній «органічності». Тому, щоб не потрапити у пастку привабливих етикеток та заманливих написів «еко» та «біо», слід запам’ятати, що в нашій країні для маркування органічної продукції використовують логотипи затверджений наказом Мінагрополітики від 22.02.2019 №67 «Про затвердження державного логотипа для органічної продукції».

    Якщо ви хочете придбати органічний продукт, вироблений у ЄС, зверніть увагу на те, щоб його упаковка містила логотип з зображенням зеленого прямокутника, в середині якого зображені білі зірочки у формі листочка. Лише ці логотипи можуть запевнити вас у відповідності сертифікату та гарантувати якість органічного продукту.

    Наше здоров’я та якість життя залежить від того, якими продуктами ми харчуємося. Тож будьмо відповідальними та уважними, читаймо інформацію на упаковці, та обираймо корисні, якісні та сертифіковані органічні продукти.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *