Домашній хліб на заквасці

Домашній хліб на заквасці
Рецепти з фото > Десерти та випічка > Випічка > Домашній хліб на заквасці
Переглядів: 15551
Домашній хліб на заквасці 4.5 15551
Кухня: Час приготування: 4500 ( 50 ) хв Кількість: 8 порцій

 

‘Не той тепер Миргород, Хорол-річка не та…’ І хліб вже не той, не як у наших бабусь-прабабусь, які пекли його не на дріжджах (багато дослідників вважають їх надзвичайно шкідливими), а на натуральній заквасці, а ще краще – з борошна грубого помелу. Спробуйте домашній хліб за старовинним рецептом на заквасці – чудовий смак і користь для здоров’я!
Хліб на заквасці Хліб на заквасці
Для закваски:
Борошно пшеничне грубого помелу100 г (2/3 склянки)
Вода400 мл
Борошно пшеничне вищого ґатунку100 г (2/3 склянки)
Цукор10 г (1 чайн. ложка)
Для тіста:
Закваска250 мл
Борошно пшеничне грубого помелу160 г (1 склянка)
Борошно пшеничне вищого ґатунку440 г (2 і 3/4 склянки)
Вода250 мл
Сіль30 г (1 стол. ложка)
Цукор50 г (2 стол. ложки)
Олія30 мл (2 стол. ложки)
Хліб на заквасці Приготувати закваску. Першого дня змішати 100 г борошна грубого помелу, 200 мл літеплої води (40 градусів – можна перевірити за допомогою спеціального кухонного термометра) і цукор. Суміш перелити до скляної банки, накрити полотняною або паперовою серветкою і залишити на добу в теплому місці.
Хліб на заквасці Наступного дня до суміші додати ще 50 г борошна вищого ґатунку, 100 мл води. Так само вчинити і наступного дня. Через 3-4 дні закваска буде готова – на заквасці мають з’явитись маленькі бульки – ознаки бродіння. Можна пекти домашній хліб.
Частину (250 мл) закваски використаємо для хліба, решту можемо накрити і зберігати в холодильнику. При потребі можна дістати закваску, ‘оживити’ – підмішати ще 100 г борошна і 150 мл води, а через 1 годину, коли закваска почне бродити, частину використати до тіста (наприклад, до житнього хліба), а решту знову сховати в холод.
Хліб на заквасці Із закваски, борошна, спецій, води і олії замісити тісто на домашній хліб, потім викласти у форму, посипану борошном. Розігріти духовку до 200 градусів, вимкнути і покласти до неї форму з тістом. Залишити на 6-8 годин, наприклад, на ніч.
Хліб на заквасці Тісто вийняти, духовку добре розігріти, знову покласти форму з тістом і пекти 1 год при температурі 180 градусів. Спечений домашній хліб не витягати з вимкненої духовки ще 30 хв. Потім відкрити духовку і залишити домашній хліб на заквасці до повного вистигання.
Хліб на заквасці Хліб на заквасці можна приготувати і в хлібопічці: скласти інгредієнти, ввімкнути режим замішування тіста, без випікання. Потім залишити хлібопічку з тістом на 6-8 год (на ніч). Далі ввімкнути режим випічки (без повторного замішування) з таймером на 60 хв. Все дуже просто!
Домашній хліб на заквасці https://smakplus.com/wp-content/gallery/00069-hlib-na-zakvastsi/03hlibzakv-07.jpg Array SMAKplus.com uk Домашній хліб на заквасці Домашній хліб на заквасці SMAKplus.com https://smakplus.com/favico.ico
(+) Додаткова інфо: калорії, ціни і ін.(для зареєстрованих користувачів)
Будь ласка, зареєструйтесь, щоб мати доступ до контенту
Вага всього / на порцію1820 г230 г
Вартість продуктів всього / на порцію (орієнтовна)13.42 грн1.68 грн
Поживна (харчова) цінність на 100 г:
КалорійністьБілкиЖириВуглеводи
169 ккал (середня)4.7 г2.3 г32.6 г
Категорія: Меню:

Залишити відповідь

Еклери – Тістечка з заварним кремом рекомендуємо: Еклери – Тістечка з заварним кремом
Яблучний штрудель рекомендуємо: Яблучний штрудель
Хачапурі рекомендуємо: Хачапурі