Холодець

Холодець
Переглядів: 12312
Холодець 4.5 12312
Кухня: Час приготування: 900 ( 60 ) хв Кількість: 24 порції
Якщо холодець прозорий і застигає – будьте певні, що холодець удався. Прозорість досягається, як при варінні звичайного бульйону, а щоб холодець застигав – крім м’яса, в рецепті холодцю обов’язковими інгредієнтами вказані хрящі (коліна, вуха, ратиці).
Холодець
Для страви:
Свинина3 кг (1,5 кг - рулька, ратички, вуха і 1,5 кг - шия чи лопатка без кістки)
Морква200 г
Цибуля200 г
Часник15 г (3 зубчики)
Сіль30 г (приблизно 1 стол. ложка)
Лавровий листок1 г (2-3 шт)
Холодець М’ясо і хрящі для холодцю залити холодною водою і залишити в холодильнику мінімум на 4 год (а ще краще – на ніч).
Холодець Кості з хрящами (без м’яса) залити 3 л свіжої холодної води і довести до кипіння. Потім якнайретельніше зібрати шумовиння (як на фото) і варити під кришкою на дуже повільному вогні (бульйон на холодець зі свинини має не кипіти, а ледь-ледь ‘мруґати’) протягом приблизно 4 год.
Холодець Далі до бульйону покласти м’якоть свинини, за потреби, зібрати шумовиння, жир і варити ще 2 год. За півгодини до кінця приготування додати почищену моркву, цибулю в лушпинні, перець і лавровий листок. Готовий бульйон на холодець посолити, додати посічений часник і процідити. М’ясо для холодцю перебрати, викласти в глибокі тарілки, залити бульйоном і залишити мінімум на 4 год на холоді.
Холодець Холодець зі свинини – одна з найсмачніших українських традиційних закусок, чудово компонується з бурачками та іншими гострими соусами (див. рецепт з фото соусу чатні).Більше рецептів: домашня ковбаса, свинина з медом і квашеними огірками.
Корисні поради:Щоб перевірити, чи холодець гарно застигне, можна зняти пробу під час приготування: 1-2 стол. ложки юшки налити у тарілку і покласти в холодильник - рідина має перетворюватись на желе. Або крапнути на пальці - юшка має бути липкою і клейкою на дотик.
Прокоментуй!
Якщо холодець прозорий і застигає – будьте певні, що холодець удався....

Залишити відповідь

Пиріг зі святкових залишків рекомендуємо: Пиріг зі святкових залишків
Шашлик у маринаді з ківі рекомендуємо: Шашлик у маринаді з ківі